Benyújtási információk

Terjedelmi és formai követelmények

A beküldött kéziratokat szakértők bevonásával a szerkesztőség bírálja el.

A kézirat optimális terjedelme a Tanulmányok rovatban 30–40000, a Műhely rovatban 20–30000, a Szemle és a Horizont rovatban 10–20000 karakter (n). A Közlemények és a Kaleidoszkóp rovatunkban ezeknél is rövidebb (max. 10000 karakter/n) írásokat közlünk, az előbbinél azonban a közölt anyag jellegétől függően a terjedelmi korlátozás alól szoros kivételként felmentést adhatunk. Bár az elektronikus forma nem teszi feltétlenül indokolttá a terjedelmi korlátozásokat, olvasóink érdekei azonban ezt mindenképpen indokolják.

A Tanulmányok és a Műhely rovatba szánt írások esetében egy max. 1000 n terjedelmű összefoglalót (abstractot), valamint 3-5 kulcsszót is kérünk az angol nyelvű fordítás számára, melyről a szerkesztőség gondoskodik. Amennyiben azonban a szerző maga készíti vagy készítteti el, ezt a szerkesztőség köszönettel veszi. Ellenőrzéséről így is gondoskodik. Mivel csak az angol nyelvű összefoglalás (abstract) olvasható külföldi, idegen ajkú olvasók számára, és ez bekerül a különböző referáló folyóiratokba, gondos elkészítésének kiemelt jelentősége van. Az abstract magyar nyelvű változatát a tanulmány elején a nyomtatott pedagógiai folyóiratok szokásának megfelelően figyelemfelhívásként magyar nyelvű olvasóinknak is közöljük.

Közlési feltételek

A közlésre szánt publikáció csak eredeti, másutt még nem közölt, sőt más folyóiratnál elbírálás alatt sem lévő tanulmány, írás lehet. A benyújtással a szerző vállalja, hogy írását más folyóiratnál nem jelentette meg, és párhuzamosan más folyóiratnál nem adta be. Ugyanakkor nem számít előzetes publikációnak a zárt körben, kéziratos sokszorosításként való terjesztés (pl. belső kiadvány, kutatási jelentés, konferencia előadás), melyekre azonban a megjelentetés során hivatkozni kell. (Pl. A jelen írás az x konferencián, y időpontban elhangzott előadás szerkesztett változata.)

A megjelent tanulmányok szerzői ugyanakkor megőrzik azt a jogukat, hogy munkájukat a Történelemtanításban való megjelenést követően másutt (pl. gyűjteményes kötetben, idegen nyelven) újra közöljék. A beérkezett kéziratokat a szerkesztőség a tudományos folyóiratoknál kialakult bírálati eljárás keretében véleményezi. A folyóirat témakörébe eső cikkek közlésének kizárólagos feltétele a munka színvonala.