Archívum

  • Évf. 19 szám 36 (2024)

    The primary focus of the issue no. 36 of the Journal of Agricultural and Environmental Law is on agricultural law issues, including environmental protection. This issue includes articles on Slovenian, Croatian, Serbian, Polish, Hungarian, and Slovakian law.

  • Évf. 18 szám 35 (2023)

    The primary focus of the issue no. 35 of the Journal of Agricultural and Environmental Law is on agricultural law issues, including environmental protection. This issue includes articles on Slovenian, Croatian, Serbian, Polish, Hungarian, and Slovakian law.

  • Évf. 18 szám 34 (2023)

    The primary focus of the issue no. 34 of the Journal of Agricultural and Environmental Law is on agricultural law issues, including environmental protection. This issue includes articles on Slovenian, Croatian, Serbian, Hungarian, and Slovakian law.

  • Évf. 17 szám 33 (2022)

    The primary focus of the issue no. 33 of the Journal of Agricultural and Environmental Law is on agricultural law issues, including land acquisition. This issue includes articles on Slovenian, Croatian, Serbian, Austrian, Hungarian, Italian and Slovakian law. There are also articles on the EU legal aspects of the subject. In addition to the main theme of the issue, there is an article on the so-called social farm and another on the agricultural reform in Romania after the First World War. The issue also includes a conference report on the constitutional protection of the environment and future generations in Central Europe.

  • Évf. 17 szám 32 (2022)

    The Journal of Agricultural and Environmental Law's issue no. 32 primarily but not exclusively consists of articles on topics related to the interface between, on one hand, constitutional law, and, on the other hand, the environment or the agriculture. One can read the constitutional aspects of environmental protection or agricultural issues in the context of Poland, Romania, Slovakia, Hungary, and the Czech Republic. Furthermore, the current issue includes an article on the criminal law relevance of environmental protection, the analysis of the precautionary and non-refoulement principles in public law, land consolidation in Croatia, as well as the early stage of competition-related provisions applying to agri-food markets in the United States. 

  • Évf. 16 szám 31 (2021)

    The Journal of Agricultural and Environmental Law's Issue 31 is a thematic issue which aims to present the interface between environmental protection and constitutional law in Central Europe. The readers may peruse the issue from the perspective of Hungary, Slovenia, Serbia, Croatia, Poland, and the Czech Republic. Furthermore, a comparative legal analysis is provided on the Hungarian, German, Italian and Belgian regulation.

  • Évf. 16 szám 30 (2021)

    Az Agrár- és Környezetjog 30. száma magában foglal egyrészt olyan cikkeket, amelyek a 2020. szeptember 17-én szervezett, 'Legal frame of the agricultural land/holding succession and the acquisition by legal persons' címet viselő online konferencián megtartott előadásokon alapulnak, másrészt az agrárjog és a környezetjog egy-egy területét feldolgozó egyéb tudományos szakcikkeket. Az olvasók a tudományos közlemények között találkozhatnak a biotrágyákra vagy éppen a zöld hidrogénre vonatkozó jogi szabályozással, illetve a rendszerelmélet élelmiszerrendszerre történő vonatkoztatásával is. 

  • Évf. 15 szám 29 (2020)

    Az Agrár- és Környezetjog 29. számában hazai és külföldi szerzők tollából egyaránt olvashatnak cikkeket az olvasók. A témák rendkívül szerteágazóak: a jövő nemzedékek érdekei és a környezetvédelem az Alaptörvény tekintetében, jogi személyek földtulajdonszerzése Ukrajnában és Lengyelországban, a fenntartható mezőgazdaság alaptörvényi pillérei vagy éppen a környezetvédelmi szabályok megjelenése az ókori Rómában, és a sor csak folytatható.

  • Évf. 15 szám 28 (2020)

    Az Agrár- és Környezetjog 28. száma az agrár- és környezetjog számos kérdésköréből tartalmaz tudományos munkákat. Az olvasók nemcsak a magyar szabályozással kapcsolatos munkákkal találkozhatnak, hanem szlovén és ukrán szabályozásról szóló cikkek is  helyet kaptak az aktuális számunkban. A következő területek jelennek meg az új számban: fogyasztóvédelem és villamosenergia-szolgáltatás, villamosenergia-termelés és annak környezeti hatásai, bírósági esetjog a felszín alatti vizekkel kapcsolatban, gázpiac, elektromobilitás, az energiajog különböző területei, bioüzemanyagok, az EU Bíróságának környezetvédelmi esetjoga.

  • Évf. 14 szám 27 (2019)

    Az Agrár- és Környezetjog 27. számában a vízjog iránt érdeklődő szakemberek találhatnak magas tudományos színvonalú munkákat. Nemcsak az elméleti jogászok, hanem valamennyi jogászi hivatásrend tagjai számára hasznosítható ismereteket tartalmaznak az egyes cikkek, illetve a téma iránt érdeklődő joghallgatók is elmélyíthetik tudásukat a vízjog kérdéskörében.

  • Évf. 14 szám 26 (2019)

    Az Agrár- és Környezetjog 26. számában a vízjog iránt érdeklődő szakemberek találhatnak magas tudományos színvonalú munkákat. Nemcsak az elméleti jogászok, hanem valamennyi jogászi hivatásrend tagjai számára hasznosítható ismereteket tartalmaznak az egyes cikkek, illetve a téma iránt érdeklődő joghallgatók is elmélyíthetik tudásukat a vízjog kérdéskörében.

  • Évf. 13 szám 25 (2018)

    Az Agrár- és Környezetjog 25. számából az agrárjog skálájának széles tárházát ismerhetik meg az olvasók: a számban helyet kapnak publikációk a földöröklés, a környezetvédelmi büntetőjog, a szellemi tulajdon, a természeti erőforrások témakörében és a lista csak folytatható.

  • Évf. 13 szám 24 (2018)

    Az Agrár- és Környezetjog 24. száma számos olyan témakört tartalmaz, amely az agrárjog és valamely más jogág határán helyezkedik el.

  • Évf. 12 szám 23 (2017)

    Az Agrár- és Környezetjog 23. száma a természeti erőforrások jogának kérdéskörét járja körül számos nézőpontból.

  • Évf. 12 szám 22 (2017)

    Az Agrár- és Környezetjog 22. számának tudományos cikkei rendkívül színes skálán mozognak. Az olvasó olvashat a környezetjogi felelősségbiztosításról, a nemzeti agrárjog versenyképességét befolyásoló tényezőkről és további, az EU által is jelentősen befolyásolt témakörökről.

  • Évf. 11 szám 21 (2016)

    Az Agrár- és Környezetjog 21. számának köszönhetően az olvasó elmélyítheti tudását a mezőgazdasági földek öröklése, a fenntartható fejlődés, a nukleáris biztonság és az emisszió-kereskedelem témaköreiben is.

  • Évf. 11 szám 20 (2016)

    Az Agrár- és Környezetjog 20. számában a következő témakörökben mélyülhet el az olvasó: a földszerzés korlátozásai, a földárverések, a környezeti adózás, a fémtartalmú hulladékok újrahasználata, valamint az élelmiszerlánc aktuális kérdései.

  • Évf. 10 szám 19 (2015)

    Az Agrár- és Környezetjog 19. száma betekintést enged olyan témakörökbe, mint a magyar agrár-piacpolitika legfontosabb változásai a Közös Agrárpolitika 2013-as reformját követően, az agrárpolitikai – agrárjogi vektorok és indikátorok a mezőgazdasági birtokstruktúra szemszögéből, az agrárjog fejlődése Magyarországon 2013 és 2015 között, továbbá tartalmazza a Potsdamban megrendezett XXVIII. európai agrárjogi konferencia három bizottságának legfontosabb következtetéseit.

  • Évf. 10 szám 18 (2015)

    Az Agrár- és Környezetjog 18. számában a hulladékgazdálkodás, a mezőgazdasági termékértékesítési szerződés, valamint a GMO-szabályozás témakörei vannak a középpontban.

  • Évf. 9 szám 17 (2014)

    Az Agrár- és Környezetjog 17. száma a következő témakörökből tartalmaz tanulmányokat: információszolgáltatási kötelezettség a határon átnyúló hulladékszállításoknál, a vidékfejlesztés és a közvetlen kifizetések kapcsolódási pontjai, összehasonlító elemzés a földtulajdonszerzésekről. 

  • Évf. 9 szám 16 (2014)

    Az Agrár- és Környezetjog 16. száma szövetkezeti jogi, környezetjogi és agrárjogi tanulmányokat is felsorakoztat.

  • Évf. 8 szám 15 (2013)

    Az Agrár- és Környezetjog 15. száma elmélyítheti az olvasó ismereteit olyan témakörökben, mint a szövetkezetek foglalkoztatáspolitikában betöltött szerepe, a mezőgazdasági vállalkozások foglalkoztatási helyzete, a környezeti adóreform, illetve az agrárjogot érintő legfontosabb változások 2011 és 2013 között.