Munkatervezés a gyülekezetben – időgazdálkodás a lelkészi szolgálatban
Abstract
A téma legalább két oldalról közelíthető meg. Az egyik a gyülekezetépítés tervezése, szervezése, ebben a lelkész, a munkatársak, a csoportok, a gyülekezet szerepe, kompetenciái, a gyülekezet elvárásai, a nem egyházi jellegű, világi elvárások, az egyház által megfogalmazott és meg nem fogalmazott elvárások, a rendelkezésre álló eszközök, az ezekkel kapcsolatos szakértelem…
Másik kiindulópont lehet a lelkész személye, családi élete, a közösségek, amelyekhez tartozik, a saját lelkészképe (ehhez kapcsolódóan az istenképe), a személyisége, a gyülekezethez és az egyházhoz kötődő kapcsolata…
A két kiindulópont állandó kölcsönhatásban van, és megvan a közös történetük, jelenük és a jövőjük is. A téma szempontjából a lelkész és napjainak huszonnégy órája, hetei, hónapjai, évei, az egyházi esztendő körforgása áll a középpontban.
References
Douglass, Klaus 2002. Az új reformáció. 96 tétel az egyház jövőjéről. Ford. Szabó Csaba. Kálvin Kiadó, Budapest.
Hézser Gábor 2007. Pasztorálpszichológiai szempontok az istentisztelet útkereséséhez – Elméletek és gyakorlati lehetőségek. Kálvin Kiadó, Budapest, 2007.
Siba Balázs 2018. Pasztorálteológia. A református lelkészi hivatás vizsgálata interjúk tükrében. Károli Gáspár Református Egyetem – L’Harmattan Kiadó, Budapest.
Szabó Lajos (szerk.) 2010. A közösségépítő lelkész. Gyakorlati teológiai kézikönyv lelkészeknek és nem lelkészeknek. Luther Kiadó, Budapest.
Tomka János – Bőgel György 2019a. Megéri jónak lenni? Harmat Kiadó, Budapest. (A Biblia és a menedzsment 2.)
Tomka János – Bőgel György 2019b. Vezetés egykor és most. Harmat Kiadó, Budapest. (A Biblia és a menedzsment 1.)
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.